Kupuj i sprzedawaj na największej polskiej giełdzie kryptowalut BitBay

Polecany

To, co chciałbym Ci polecić to założenie dwóch portfeli: BITBAY oraz BLOCKCHAIN. Dlaczego? Ponieważ ten pierwszy – Bitbay jest użyteczny w momencie, gdy chcesz w błyskawicznym tempie na przykład kupić, zamienić lub sprzedać kryptowaluty na giełdzie takie jak:

Bitcoin (BTC),

Bitcoin Cash (BC),

Ethereum (ETH),

Lisk (LSK),

Litecoin (LTC),

GameCredits (GAME),

Dash (DASH).

 

UWAGA! Niedawno BitBay został uaktualniony do wersji 3.0, stąd wygląd giełdy na stronie nieco się zmienił. Warto zwrócić uwagę na nowe kryptowaluty jakie zostały dodane na giełdę.


Baner 900x120

Pokażę Ci jak kupić Bitcoiny (oczywiście bitcoiny to tylko przykład, ponieważ masz do wyboru kupno 7 kryptowalut). Najpierw jednak musisz zrobić transakcję na konto. Możesz zrobić wpłatę na Bitbay w złotówkach (PLN), dolarach (USD) lub euro (EUR). Transakcje tutaj są zatwierdzane 3 razy dziennie, więc nie będziesz musiał długo czekać (góra parę godzinek). Jak masz konto w mBanku to będzie to o wiele szybciej. Jeśli chodzi o portfel Blockchain to polecam go głównie dlatego, że jest możliwość szybkiej transakcji np. z aplikacji mobilnej która wykorzystuje technologię przystosowaną do skanowania kodów QR. Dzięki kodom QR nie musimy nawet naciskać kopiuj/wklej lub przepisywać długiego ciągu znaków i cyfr. Wystarczy przyłozyć smartfona do obrazka i zeskanować, aby adres portfela był skopiowany.

 

Teraz chciałbym Ci pokazać w jaki sposób możesz zrobić wpłatę na portfel Bitbay, abyś mógł później zamienić te pieniądze (na przykład złotówki PLN) na kryptowalutę, np. Bitcoin.

 

W pierwszej kolejności rejestrujesz się oraz logujesz na stronie Bitbay.net klikając tutaj lub skanując poniższy kod QR

 

 

 

 

 

 

Po zalogowaniu się powinieneś być w zakładce Dashboard (1). Jeśli nie to klikasz na nią. Następnie na Wpłaty (2).

 

Zostaniesz przekierowany na stronę, która będzie wyglądała w ten sposób:

 

Jak możesz zauważyć masz szereg opcji do wyboru jeśli chodzi o wpłaty. Po lewej stronie możesz dokonać wpłat poszczególnych kryptowalut takich jak: BITCOIN, BITCOIN CASH, ETHEREUM, LISK, LITECOIN, DASHCOIN, GAMECREDITS. Po prawej stronie możesz dokonać wpłaty walut FIAT takich jak: POLSKI ZŁOTY, EURO, DOLAR AMERYKAŃSKI.

Aby dokonać wpłaty na przykład polskich złotych klikasz na POLSKI ZŁOTY i wtedy zostaniesz przekierowany na stronę, która będzie wyglądała jak poniżej: 

 

1 – Możesz dokonać wpłaty za pośrednictwem przelewu bankowego. Wówczas klikasz na tą opcję. (Są również obok opcje wpłaty wykorzystując opcję standardowego przelewu za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz sklepu Żabka).

– Po lewej stronie masz do wyboru różne kryptowaluty oraz waluty FIAT, które możesz wykorzystać w tym samym czasie do wykonywania wpłaty. Wystarczy, że na nią klikniesz.

Zakładając, że wybrałeś opcję przelewu bankowego (tą na środku) ukaże Ci się taka strona:

 

Logujesz się wtedy na swoje konto bankowe i dokonujesz przelewu wykorzystując dane po prawej stronie. UWAGA! Pamiętaj, aby poprawnie wpisać wszystkie dane, zwłaszcza tytuł przelewu, ponieważ błędnie wpisany tytuł przelewu może skutkować niepoprawnym zaksięgowaniem środków! Środki z przelewów księgowane są w dni robocze o godzinie 9:00, 12:00. 16:00.

Podobna sprawa jest jeśli chodzi o wpłaty kryptowalut na giełdę BitBay z tym, że zamiast wybierać na początku opcję POLSKI ZŁOTY, klikasz na daną kryptowalutę, abyś następnie został przekierowany na stronę wraz z adresem, na który nalezy zrobić transakcję.


W momencie, gdy Twoje złotówki dotrą na Twoje konto Bitbay to teraz pokażę Ci jak je zamienić na Bitcoiny.

 

1 – klikasz na Giełda

2 – zaznaczasz przykładowo walutę BTC/PLN (czyli kupno Bitcoina za PLN)

3 – wybierasz SZYBKA TRANSAKCJA

4 -wpisujesz ilość monet jaką chcesz kupić

5 – pod spodem ukaże Ci się wartość PLN jaka zostanie potrącona za ilość monet, które chcesz kupić

6 – po zdecydowaniu, że transakcja ma być odbyta klikasz KUP

Po chwili powinieneś otrzymać bitcoiny na swoje konto.

 

Posiadając Bitcoiny na swoim portfelu Bitbay możesz sobie zrobić z nimi co chcesz. Masz możliwość przesłania ich na inny portfel np. Blockchain w postaci aplikacji mobilnej, z którego transakcje robi się błyskawicznie. Ja uwielbiam na przykład opcję wykorzystującą kod QR ale to zaraz Ci wszystko wyjaśnię krok po kroku 😉


Jak przelać Bitcoiny z Bitbay na Blockchain?

Aby to zrobić musisz posiadać portfel Blockchain. Zarejestrujesz się na nim ze strony blockchain.info wybierając zakładkę na górze Wallet lub klikając bezpośrednio tutaj. Jeśli posiadasz już konto to logujesz się wpisując swoje ID portfela (adres portfela) oraz hasło.

Krok 1 – Klikasz na Home po lewej stronie

Krok 2 – Wybierasz Receive (przyjmij)

Krok 1 – Na następnym screenie poniżej kopiujesz adres portfela (lub ID Wallet inaczej mówiąc), czyli to, co Ci zaznaczyłem w czerwonej ramce. Możesz też wybrać opcję dla aplikacji mobilnej blockchain o ile ją posiadasz na swoim telefonie i skopiować kod QR. W tym celu wchodzisz na Blockchain w telefonie a nastepnie wybierasz opcję przechwytu kodu i przybliżasz telefon do momentu aż telefon ten kod zarejestruje. Wtedy będziesz mieć w swoim schowku automatycznie skopiowany adres (to samo, co byś zrobił korzystając ze standardowej opcji kopiuj/wklej)

Teraz wchodzisz z powrotem na swój portfel Bitbay i wybierasz opcję Dashboard (1) a następnie Wypłaty (2).

 

klikasz teraz na BITCOIN

1 – wpisujesz ilość bitcoinów, które chcesz przelać

2 – kopiujesz docelowy adres portfela, na który chcesz przelać bitcoiny

3 – opcjonalnie możesz wpisać sobie komentarz, aby pamiętać komu/gdzie/w jakim celu przelałeś środki

4 – zatwierdzasz wszystko klikając WYPŁAĆ

Teraz czekasz sekundę – kilka sekund aż Bitcoiny pojawią się na Twoim portfelu Blockchain. Powinien wtedy się pojawić krótki dźwięk ”beep”.

 

Validator i WebWallet Dascoin – konfiguracja

 

Dascoin —> RejestracjaStrona otworzy się w nowym oknie

 

Upgrade statusu w FutureAdPro

Przyszedł czas, gdy osiągnałem 51 paczek reklamowych w FutureAdPro więc warunkiem koniecznym był upgrade mojego statusu z poziomu I na poziom II.

(Przypominam jeżeli ktoś jeszcze nie wie, że status na pozycji I daje możliwość posiadania maksymalnej ilości 50 paczek za 50$ i 10 paczek za 10$).

Poniżej przedstawiam tabele, którą można sobie indywidualnie prześledzić (wchodzisz klikająć po lewej stronie na zakładkę ”Mój status”):

Pokażę Ci w następnym kroku w jaki sposób możesz wykonać opłatę za upgrade statusu. Ja to wykonałem płacąc z mojego konta reklamowego. W tym celu korzystając z tabeli wyżej klikasz na jedną z dwóch opcji do wyboru Buy for 1 year / Buy for 6 months (Kup na 1 rok / Kup na 6 miesięcy). Ja zakupiłem na 1 rok więc kliknąłem czerwony przycisk po czym ukazały mi się wszystkie sposoby płatności:

 

Ponieważ uzbierała mi się pewna nie mała suma na koncie reklamowym skorzystałem z tej opcji płatności i kliknąłem na Buy with advertising account, wówczas kwota jaka widniała za zakup rocznej aktualizacji statusu (wynosi 30$) została automatycznie potrącona z mojego konta reklamowego, które wcześniej wynosiło 266.25 $.

Następnie należy odświeżyć witrynę i wszystko gotowe:

Status zmienił się z pozycji I na II, którego datę można śledzić na bieżąco:

 

FutureNet/FutureAdPro —> RejestracjaStrona otworzy się w nowym oknie

 

Zakup: The validator + wysyłka, dodanie środków na Netleaders

Dascoin: rejestracjaStrona otworzy się w nowym oknie

 

Otwarcie giełdy wewnętrznej Dascoin i validator

30 września podczas eventu w Tokio otwarto giełdę wewnętrzną Dascoin oraz uruchomiono validatory. Pierwsza symboliczna transakcja 1 DSC (dascoin) odbyła się po 0.33€.

Poniżej zamieszczam video z eventu, podczas którego odtworzono na scenie hologramowy pokaz uruchomienia DasExchange na globalnym posiedzeniu w Tokio.

 

Pisząc to dziś po paru dniach na giełdzie wewnętrznej można było zauwazyć, że cena sprzedaży wynosiła 0.35€ i wyżej. Należy na bieżąco to sprawdzać, ponieważ wartość będzie się zmieniać.

Aby brać udział w kupnie i sprzedaży należy zaopatrzeć się i skonfigurować validator (cold wallet). To zewnętrzne urządzenie sprzętowe hardware wyprodukowane przez firmę Ledger Nano S można nabyć w promocyjnej cenie za 39€ po zalogowaniu się na stronie Netleaders.

W tym celu przechodzimy do zakładki Shop (1) a nastęnie pod produktem, który nas interesuje (validator) wybieramy Buy now (2). Dalszy proces transakcji wydaje się intuicyjny, więc nie będę się rozdrabniać 😉

Zgodnie z dzisiejszą wiedzą i postępem technologicznym validator to najbezpieczniejszy sposób przechowywania kryptowalut. (Tylko i wyłącznie my mamy dostęp do naszych coinów i nikt inny).

 

Ale po co mi w ogóle ten validator?!

 • Do wyrobienia naszego klucza prywatnego,
 • Do przesyłania dascoinów między innymi użytkownikami Webwallet,
 • Do przekształcania cykli w kolejkę do wydobycia dascoina,
 • Do tradingu (sprzedawania, kupowania) dascoinów na giełdzie DasExchange,
 • Do wypłaty euro z naszego Webwallet,
 • Do ustawienia i załadowania naszych funduszy na Hotwallet.

Instrukcja video:

—> jak zakupić validator

—> procedura (KYC)

—> jak skonfigurować validator

Ponadto validator oprócz Dascoin obsługuje inne krytowaluty takie jak:

 • Bitcoin,
 • Bitcoin Cash,
 • Ethereum,
 • Ripple.

W trosce o to, aby nasze transakcje na giełdzie przebiegały w sposób jak najbardziej bezpieczny należy skonfigurować validator przed przystąpieniem do kupna i sprzedaży. Także validator to warunek konieczny do użytkowania giełdy. Poniżej zamieszczam informację od Netleaders po angielsku (tłumaczenie po polsku niżej):

The Validator is a hardware device which allows you to access and manage your funds via your WebWallet account. Every WebWallet user requires the Validator to ensure the network upholds the highest standard of security, allowing users to enjoy total peace of mind. The Validator connects to any computer via USB and has an embedded OLED display to confirm each transaction with a single tap of its buttons. Please note we cannot dispatch your Validator until you have completed the WebWallet KYC process. You are limited to purchasing one Validator per NetLeaders account. You will be able to use the same Validator to access and manage multiple WebWallet accounts.

* * * * * * * * * * * * * * * *

Walidator to urządzenie sprzętowe, które umożliwia dostęp do funduszy i zarządzanie nimi za pośrednictwem konta WebWallet. Każdy użytkownik WebWallet potrzebuje Walidatora aby zapewnić, że sieć utrzymuje najwyższy standard bezpieczeństwa, co pozwala użytkownikom cieszyć się całkowitym spokojem. Walidator łączy się z dowolnym komputerem za pośrednictwem USB i ma wbudowany wyświetlacz OLED, aby potwierdzić każdą transakcję jednym kliknięciem przycisków bocznych. Proszę mieć na uwadze, że nie będziemy mogli wysłać  Twojego validatora zanim nie ukończysz procesu KYC na platformie WebWallet. Jesteś ograniczony do kupna jednego validatora na jedno konto Netleaders. Będziesz w stanie używać tego samego validatora do dostępu i zarządzania wieloma kontami Webwallet.

 

Biorąc pod uwagę najwyższej jakości bezpieczeństwo, validator będący naszym cold walletem podłączamy do naszego wejścia USB w komputerze dzięki czemu będzie w stanie wygenerować klucz prywatny do naszego portfela. Klucz prywatny do portfela nadajemy my sami przy użyciu naszego komputera i naszego validatora. Klucza nie wyrabia firma czy założyciele projektu. Także tylko my mamy do dostęp do klucza prywatnego. To oznacza, że tylko my wyłącznie mamy dostęp do naszych coinów. Wiele osób ma problem z tym, że Dascoin jest po części scentralizowany. Jednak powyższe informacje mogą być przydatnym źródłem informacji dla tych osób. Jeśli chodzi o centralizację to mamy tutaj na myśli KYC (Know Your Customer) – aby kryptowaluta miała szansę na szerszy zasięg jest to niezbędne, abyśmy byli weryfikowalni. Niektóre państwa na świecie mają problem z tym, że coś jest nie do zweryfikowania, co w konsekwencji prowadzi do odrzucenia projektu.

 

Podsumowując: dzięki urządzeniu zwanemu validator mamy pewność, że tylko my wyłącznie i nikt inny nie ma dostępu do naszych coinów poprzez fakt, że my sami przy naszym komputerze z naszym własnym validatorem wyrabiamy klucz prywatny. Kluczem prywatnym są zapisane przez nas na kartce 24 słowa. Należy schować go w dostępne i bezpieczne dla nas miejsce. Należy nie zgubić kartki z kluczem prywatnym, ponieważ na jego podstawie jeśli zgubimy validator to możemy skonfigurować kolejny przy użyciu tego klucza. Jeśli by się okazało, że zgubimy i klucz prywatny i validator to nie będziemy mieć dostępu do naszych coinów na webwallet!

Ważna informacja dla posiadaczy kilku licencji i webwalletów: Jeżeli posiadasz lub masz zamiar posiadać więcej niż jedną licencję i webwallet to wystarczy Ci tylko jeden validator.

Dascoin – RejestracjaStrona otworzy się w nowym oknie

 

Nowy członek zarządu – Anna Hejka

Podczas otwarcia giełdy przedstawiono nowego członka zarządu Netleaders-Anna Hejka. Więcej o tej Pani TUTAJ

Wystąpienie p. Anny Hejki podczas eventu w Tokio:

 

Dascoin – Giełda wewnętrzna / TV Rumunia

Pojawiła się informacja, że 30 września 2016 roku zostanie uruchomiona giełda wewnętrzna Dascoin podczas eventu w Tokio, gdzie odbędzie się:

Tokio jest świetnym miastem słynacym przede wszystkim z technologii. Istnieje w rankingach światowych jako miasto top 5 na świecie w Indeksie Globalnego Wskaźnika Gospodarczego.

Jeśli:

 • Chciałbyś zakupić bilet na to wydarzenie,
 • Zobaczyć program,
 • Zorientować się przy okazji co ciekawego można zwiedzić w Tokio

To odwiedź stronę klikając tutaj

 

Jeżeli nie masz jeszcze swojej licencji na wydobycie monet to możesz dołączyć do nas tutaj.

Oferuję wsparcie informacyjne oraz techniczne.

Co jeszcze ostatnio ciekawego się wydarzyło jeśli chodzi o Dascoin?

W Rumuńskiej Telewizji Narodowej wyemitowano program telewizyjny na ten temat:

 

To nie jedyny kraj, w którym w telewizji wyemitowano program na temat Dascoina.

Obejrzyj również tutaj Dascoin w Afrykańskiej telewizji

 

 

Otwarcie FutureNet Cafe oraz sponsor FCBarcelona

Z centrum Wrocławia-na Rynku Stephan Morgenstern i Roman Ziemian zapowiadają podpisanie kontraktu na kafejkę FutureNet Cafe. W tym samym czasie odbyło się we Wrocławiu wydarzenie jakim były Mistworzstwa Piłki Halowej, gdzie FutureNet był sponsorem tytularnym. To wydarzenie wspiera również PZPN a logo FutureNet pojawiło się na koszulkach zawodników. Obejrzyj relację z wrocławskiego Rynku:

Przyłącz się do nas i zarabiaj co 15 minut!Strona otworzy się w nowym oknie

 

Wypłata Bitcoin z Netleaders na portfel Blockchain

Wykorzystaj okazję i kup swoją licencję już teraz!Strona otworzy się w nowym oknie

 

Dascoin FAQs – pytania i odpowiedzi odnośnie Dascoin

Niektóre pytania zawierają pod spodem bezpośrednie odpowiedzi. Do innych przypisałem linki przekierowujące.


Jak wygenerować kod dascoin?

Jak się zarejestrować

Jak kupić licencję?

Obejrzyj video

Przeczytaj wpis na blogu z powyższymi informacjami


Czy można kupić np. 2 licencje po €100?

Tak. Jest możliwość wykupienia dowolnej liczby licencji za dowolne kwoty. Jednak w przypadku wykupienia dwóch tych samych licencji należy założyć osobne konto, ponieważ nie ma możliwości upgrade np. z 100€ na 100€. Upgrade jest jedynie na licencję za wyższą kwotę.


Co to znaczy, że Dascoin jest walutą hybrydową?

To znaczy, że łączy ze sobą cechy kryptowaluty scentralizowanej i zdecentralizowanej. Na przykład nikt oprócz nas nie będzie miał dostępu do naszych portfeli z dascoinami (webwallet). Natomiast nasze transakcje będą kontrolowane poprzez odpowiednie instytucje scentralizowane w celu potwierdzenia i weryfikacji.


Do czego służą cykle?

Określona ilość cykli jest przypisywana do naszych licencji. Mają one za zadanie zabezpieczyć nasze transakcje oraz będzie można zastosować je jako smart contract.


Co to jest smart contract?

Jest to umowa prawna zapisana w kodzie komputerowym dzięki nowoczesnej technologii blockchain. Na chwile obecną w naszej teraźniejszej erze rozwoju taki rodzaj umowy jest na najwyższym poziomie bezpieczeństwa.


Kiedy dascoin wchodzi na giełdę?

Według zebranych informacji Dascoin wchodzi na giełdę wewnętrzną 30 września 2017 roku podczas eventu w Tokio a na giełdę zewnętrzną w I kwartale 2018 roku.


Jak długo Dascoin będzie wydobywany?

Przez 12 lat


Ile czasu będzie trwać transakcja przelewem dascoin?

5-6 sekund (ponieważ bloki są wydobywane co 6 sekund). Maksimum może to się wydłużyć do 8 sekund. —> Sprawdź tutaj blockchain Dascoin Explorer


Co to jest frequency lock?

To trudność wydobywania monet, która zwiększa się co około 2 tygodnie. To znaczy, że im szybciej wykupisz licencję tym korzystniej, ponieważ wtedy otrzymasz więcej monet.


Czy opłaca się teraz inwestować?

Patrząc z perspektywy czasu 12 lat podczas których dascoin będzie wydobywany to myślę, że to, co mamy dziś to dopiero początek. Odpowiedź myślę, że nasuwa się tutaj sama 🙂 Warto przy tym pamiętać, że im wcześniej wykupimy licencję tym korzystniej, ponieważ co około 2 tygodnie wzrasta trudność wydobycia czyli frequency lock a co za tym idzie, otrzymujemy mniej monet.


Kto stoi za projektem?

Tutaj przeczytasz o osobach w zarządzie


Jakie będą notowania?

Wykres prognozy wzrostu znajdziesz tutaj


Jakie są sposoby zarabiania?


Co to jest opcja wykupienia pakietu advocate jaka pojawia się przy zakupie licencji? Czy to jest obowiązkowe?

Advocate wykupują osoby, które chcą korzystać z możliwości polecania Dascoin dzięki czemu zarbiają z drzewa binarnego i matching bonus. Nie jest to obowiązkowe.


Czy można zarobić bez polecania?

Tak. W momencie wejścia na giełdę i pojawienia się wzrostu wartości monety.


Jak założyć portfel Dascoin Webwallet?

O aktywacji portfela oraz opcjonalnym połączeniu licencji przeczytasz tutaj


Jakie są metody patności przy zakupie licencji?


Co to jest validator? Do czego służy? Czy trzeba go mieć?

Czytaj tutaj o validator oraz webwallet


Czy konieczne jest utworzenie hotwallet?

Tak, należy utworzyć hotwallet (nabywając i konfigurując w pierwszej kolejności validator), ponieważ służy on do transakcji dascoinów na giełdzie.


Czy jeden validator starczy?

Tak. będziesz w stanie używać tego samego validatora do dostępu i zarządzania wieloma kontami Webwallet.


Jakie kryptowaluty obsługuje validator?

 • Dascoin,
 • Bitcoin,
 • Bitcoin Cash,
 • Ethereum,
 • Ripple.