Payza – jak założyć konto i wpłacić pieniądze

Payza

Co to jest procesor płatniczy?

To jeden z popularniejszych procesorów płatniczych, którego używasz na potrzeby bezpiecznego wypłacania i wpłacania pieniądzy w różnych walutach na swoje konto bankowe z programów partnerskich takich jak na przykład FutureAdPro.

Procesor płatniczy zapewnia nam bezpieczeństwo podczas transakcji finansowych a także dba o Twoją poufność. Prościej mówiąc jest to dodatkowy bufor, który zabezpiecza Ciebie pomiędzy Twoim bankiem a firmą, z którą współpracujesz zarabiając pieniądze w internecie.

 

 

Jak utworzyć konto?

Krok 1 – Aby utworzyć konto na procesorze płatniczym Payza nalezy kliknąć TUTAJ  a następnie wybrać przycisk SIGN UP

Krok 2 i 3 – Na następnej stronie wybierasz kolejno kraj oraz rodzaj konta w zależności od potrzeb. Zauważyłem, że większość ludzi ma konto Personal, na które ja osobiście również się zdecydowałem. To konto w zupełności Ci wystarczy na początek.

Krok 4 – Wybierasz tytuł (salutation). Jeśli jesteś Pan (Mr.), jeśli Pani (Ms.) i kolejno imię, nazwisko, email oraz hasło, które musi posiadać przynajmniej jedną wielką literę, przynajmniej jedną małą literę oraz chociaż jedną cyfrę lub znak specjalny (!@#$%^). Zaznaczasz na dole okienko, że się zgadzasz (I agree…) i klikasz get started.

Krok 5 – Teraz powinieneś być na swoim profilu zalogowany. Jeśli nie to logujesz się (log in) za pomocą tego okna wpisując swojego maila, hasło, zaznaczając, że nie jesteś robotem (I’m not a robot) i log in.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 6 i 7 – Jak już będziesz na swoim profilu konta Payza to na początek wypełniasz swoje dane klikając w lewym górnym rogu na swoje imię i nazwisko i zakładkę Personal Information

Krok 8 – Piszesz swój tytuł (salutation), rodzaj pracy (job category), rodzaj zajęcia (occupation), wypełniasz adres domowy, telefon (musi być work phone – nie wiem czemu). Próbowałem tylko mobile ale pojawiła się informacja, że musi być wypełniony work phone (telefon służbowy). Podajesz normalny swój nr komórkowy w to pole i tyle. na koniec zatwierdzasz Update.

Krok 9 i 10 – Dodawanie karty płatniczej do konta Payza. Po lewej stronie rozwijasz panel Wallet klikając w niego a nastpnie wybierasz opcję Credit Cards. Wpisujesz kolejno swoje dane: Imię (first name), nazwisko (last name), numer karty (card number), kiedy karta wygasa (expiration date), walutę która ma się pojawić na rachunku (billing currency). Zatwierdzasz przyciskiem Next.

 

Krok 11 i 12 – Dodawanie konta bankowego do Payza. Podobnie jak wyżej. Klikasz Wallet a następnie Bank Accounts gdzie kolejno wpisujesz swoje dane: Kraj (country), typ konta (account type), IBAN, SWIFT – znajdziesz go w internecie na stronie swojego banku lub wpisujesz w google nazwę banku i to, czego potrzebujesz, np. mbank IBAN albo mbank SWIFT i powinno Ci wyskoczyć).

Krok 11 i 12 – cd. Wpisujesz adres, kraj (country), region np. dolnośląskie, kod pocztowy (postal code) oraz nazwę banku (bank name) i zatwierdzasz Next.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak dodać środki do konta?

Krok 13 – dodawanie środków do Payza. Klikasz Add Funds i tutaj mamy parę opcji do wyboru. Możemy dodać pieniądze do Payza za pomocą karty kredytowej (credit card), konta bankowego (bank account), Bitcoin, Exchanger i Cryptocurrency Trader. Ja stosuję opcję karty kredytowej albo banku. Często jednak też ludzie wybierają opcję Bitcona.

Krok 14 – dodawanie waluty bankowej do Payza. Bardzo fajną opcją jest to, że można stosować w Payza wiele walut. Można wybrać na przykład funty, dolary albo euro. Aby wejść w tą opcję należy kliknąć to samo, co w kroku 13 i dodatkowo wybrać jedną z zakładek (bank account, credit card, bitcoin, exchanger, cryptocurrency exchanger). Ja na przykład wybrałem Bank Account (konto bankowe). Jak już zrobisz to wszystko wybierając przy tym kwotę przelewu na konto bankowe oraz walutę to zatwierdzasz Next.

Krok 15 – Na koniec sprawdzamy w potwierdzeniu, czy wszystko się zgadza. Jak możesz zauwazyć przykładowo dałem kwotę 10$ i przy wykorzystaniu opcji bank account została potrącona prowizja (Fee) w wysokości 5$. Dlatego nie polecam robić transakcji w ten sposób wykorzystując tak niskie kwoty.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem. W razie wątpliwości: Kontakt

3 myśli nt. „Payza – jak założyć konto i wpłacić pieniądze

  1. I’m impressed, I have to admit. Rarely do I
    encounter a blog that’s equally educative and entertaining, and let me tell you, you’ve
    hit the nail on the head. The issue is something which too few men and women are speaking intelligently about.
    Now i’m very happy that I stumbled across this in my hunt for something relating to this.

Dodaj komentarz